Amatérské vysávání koberců k jeho vyčištění nestačí


Považujete se za čistotné jedince a hygienu ani úklid rozhodně nezanedbáváte? Máte doma relativně nový koberec, dejme tomu koupený před dvěma lety, který podrobujete pravidelnému vysávání, například každý pátek, kdy spolu s tím také pečlivě umýváte obklady v koupelně, utíráte prach z nábytku, vytíráte dlažbu v kuchyni a v předsíni, až se váš byt vždy leskne a voní?

žlutooranžový koberec

Pak zřejmě postupujete jako většina domácností, kde se provádí běžný úklid, který pak na Velikonoce či na Vánoce graduje důkladnější očistou. Pravidelné vysávání koberců tak může nabývat dojmu, že to k jejich údržbě stačí, a že si vlastně s kompletním úklidem domácnosti vystačíte sami. Brzy však zjistíte, že to není tak jednoduché, jak se zdá, sice si sami vystačíte s umýváním dlažby a obkladů, s mytím toalety, koupelnové vany, sprchového koutu a kuchyňské linky, ale na koberec si budete muset pozvat profesionály.

posezení na koberci

Problém koberců spočívá v tom, že je to textilie. Je to podobné, jako kdybyste chtěli vaše ponožky namísto praní pravidelně vysávat vysavačem. Jen si představte, jak by zapáchaly. Podobenství koberce s ponožkami ale není náhodné, protože po určité době pravidelného vysávání (pokud chodíte po koberci v ponožkách nebo naboso) začne povrch koberce zapáchat úplně stejně. Je to tím, že se do jeho vláken při chůzi vtírá náš pot, a s tím si vysavače neporadí, protože je lepkavý, a mezi vlákny se udrží i přesto, že se snažíte na hubici vysavače pořádně přitlačit.

Toto je jeden z hlavních důvodů, proč koberce nechat pravidelně nebo alespoň občas vyčistit strojem dle ceníku čištění koberců https://www.wismont-cisteni.cz/cenik/. V tomto směru se dobře osvědčil systém Rotovac, poradí si nejen s vyšlapanými cestičkami a skvrnami od potravin, ale právě i se zápachem. Rotující hlavice s kartáči důkladně prohněte jednotlivá vlákna a čisticí roztok je vzápětí ihned odsán podtlakovým vysáváním. Koberec pak bude jako nový.