Podlahové topení si již na svou stranu přiklonilo mnoho zájemců, ale stále se na druhé misce vah objevují názory některých lidí, kteří buď na základě vlastní zkušenosti, anebo z doslechu vnímají nebezpečí, které hrozí v případě jakéhokoli defektu, který se odehraje pod podlahou. Jen si představte, že pod vámi praskne trubka a uvolní se z ní veškerá tekutina, přičemž nebude přesně zřejmé, kde se místo úniku nachází. V minulosti to znamenalo vystěhovat celý obývák či ložnici, vpustit do domu partu dělníků se sbíječkami, a jistě si umíte představit, jak to probíhalo – všude sutiny, prach a šílený hluk.
Dnes se závady u podlahového vytápění řeší jinak, existují metody, například formovací plyn s obsahem nejlehčího plynu vodíku, který pronikne i tou nejmenší skulinkou, a bezpečně zjistí, kde je problém. Pak stačí pouze odkrýt malou plochu v místě závady a potíže odstranit během velmi krátké doby, leckdy i bez nutnosti stěhovat cokoli z domu.
Nevýhodou podlahového topení tedy stále zůstává pouze vyšší pořizovací cena, ovšem toto je velmi relativní pojem v porovnání s topení radiátory, kde obvykle protopíte víc peněz kvůli přetápění prostor. U radiátorů se totiž více prohřívá strop a u podlahy je chladněji, takže chcete-li docílit potřebného tepelného komfortu i na nohy a chodidla, musíte topit na vyšší teplotu. S topením v podlaze toto odpadá, protože teplo stoupá od podlahy vzhůru, rovnoměrně po celé ploše místnosti.
Na co však nesmíme zapomenout, je estetické hledisko, kdy u podlahového topení v Plzni (a kdekoli jinde) není nad podlahou nikde žádné topné těleso, trubka či stoupačka, takže nemusíte řešit zakrývání škaredých plechových nebo litinových radiátorů záclonami, závěsy či různými dřevěnými kryty.
Obrovský rozdíl je také v teple na bosé nohy, pokud se v domě procházíte po keramické či kamenné dlažbě, a koneckonců i po koberci. Chůze po teplé podlaze je natolik příjemná, že ji lze s trochou nadsázky přirovnat k reflexní masáži.